RIVM te gast in podcast "Verhalen in Veiligheid" Onze collega, Marre Lammers, was onlangs te gast in de podcast “Verhalen in Veiligheid” van Orly Polak. In de uitzending bediscussiëren Marre en Orly hoe we kunnen leren van arbeidsongevallen.
Leren van ongevallen met nieuwe gegevens De afgelopen jaren heeft het RIVM in samenwerking met de Nederlandse Arbeidsinspectie de Monitor Leren van Ongevallen (MLvO) ontwikkeld. De gegevens van 2020 en 2021 hebben nu de eerste ongevalsinformatiekaart op basis van de MLvO opgeleverd.
Drie succesvolle online bijeenkomsten over veiligheidsinterventies De afgelopen periode organiseerden wij drie online bijeenkomsten. Bij alle drie de bijeenkomsten stonden veiligheidsinterventies centraal. Heb jij een of meerdere bijeenkomsten gemist? Kijk ze dan terug met de links in dit bericht.
Aandacht voor afleiding - Een analyse van 50 aanrijdingen op het werk Aanrijdingen op de werkplek kunnen ontstaan doordat werknemers afgeleid worden. Dat is niet altijd te voorkomen.
Nieuw! Animatie en infographic 'Besloten ruimtes' en 'Aanrijdingen' Met 'Ongevallen in besloten ruimtes' en 'Aanrijdingen door voertuigen' zijn er weer twee nieuwe animaties en infographics toegevoegd aan de serie. Ons doel is om uiteindelijk voor (bijna) alle type ongevallen animaties en infographics te maken.