Psychosociale arbeidsbelasting en arbeidsveiligheid Speelt psychosociale arbeidsbelasting een rol bij het ontstaan van arbeidsongevallen? En zo ja, op welke manier? Het RIVM dook in de literatuur om het uit te zoeken.
Veiliger werken op hoogte Het RIVM onderzocht ongevalsdata over vallen van hoogte. Op basis hiervan zijn 20 'observatiekaarten' ontwikkeld. De kaarten kunnen gebruikt worden door bedrijven die proactief aan de slag willen met het voorkomen van vallen van hoogte.
Nieuw! Animatie en infographic 'Val door een dak' en 'Ongevallen door omvallende voorwerpen' Met 'Val door een dak' en 'Ongevallen door omvallende voorwerpen' zijn er weer twee nieuwe animaties en infographics toegevoegd aan de serie. Ons doel is om uiteindelijk voor (bijna) alle type ongevallen animaties en infographics te maken.
Het bevorderen van veilig werken met heftrucks door nudging Nudges kunnen een waardevolle interventie zijn wanneer gewoontegedrag leidt tot onveilige situaties. Dit blijkt uit onderzoek van het RIVM naar de inzet van nudges om veilig werken met heftrucks te bevorderen.