Speelt psychosociale arbeidsbelasting een rol bij het ontstaan van arbeidsongevallen? En zo ja, op welke manier? Het RIVM dook in de literatuur om het uit te zoeken.
Het RIVM onderzocht ongevalsdata over vallen van hoogte. Op basis hiervan zijn 20 'observatiekaarten' ontwikkeld. De kaarten kunnen gebruikt worden door bedrijven die proactief aan de slag willen met het voorkomen van vallen van hoogte.
Het RIVM heeft verschillende veiligheidsprofessionals, afkomstig uit allerlei sectoren, gevraagd naar hun ervaring met en mening over een verscheidenheid aan poortinstructies. Hierbij zijn de door hen ervaren opbrengsten maar ook gesignaleerde knelpunten besproken.
Het RIVM start een nieuw onderzoek naar de invloed van risicoperceptie op het naleven van (veiligheids)maatregelen. Ben je benieuwd wat dit onderzoek precies inhoud? Lees dan snel verder.